Spotkanie z mistrzynią świata

rybnikeuW środę, 18 marca, prezydent Rybnika, Piotr Kuczera spotkał się z Pauliną Szumską. Zawodniczka Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego wywalczyła złoty i brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Atenach w dniach 13-15 marca br.

Medal z najcenniejszego kruszcu Paulina Szumska zdobyła w kategorii wagowej do 52 kg w odmianie walki Ne Waza (BJJ). Brązowy krążek zawodniczka wywalczyła w odmianie Fighting System.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach w Atenach uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Paulina Szumska ma już na swoim koncie sporo osiągnięć. W ubiegłym roku zwyciężyła w kategorii do 52 kg w odmianie walki Ne Waza w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu, które odbyły się w Szwecji. W 2013 roku wywalczyła zaś w Grecji tytuł mistrzyni świata wśród kadetów.

Zawodniczce na spotkaniu z prezydentem towarzyszyli trenerzy: Dorota Kowalczyk i Mariusz Wowra. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat innych osiągnięć klubu oraz refleksji na temat roli sportu w wychowaniu młodych ludzi. Piotr Kuczera pogratulował zawodniczce sukcesów i życzył powodzenia w dalszej karierze sportowej.