Podsumowanie roku 2017

Koniec roku 2017 za nami czas na krótkie podsumowanie:
Kończący się rok był bardzo udany dla Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego . W 2017 roku zawodnicy RKJJS zdobywali medale na wszystkich najważniejszych imprezach sportowych na świecie i w kraju , poniżej przedstawiamy najważniejsze starty zawodników RKJJS na arenie międzynarodowej i tak:

W marcu 2017 roku pięciu zawodników RKJJS Martyna Wowra, Paulina Szumska, Wiktoria Lechowicz, Kamil Sobaszek oraz Patryk Śleboda dostało powołanie i reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców i Juniorów w Ju Jitsu – Ateny Grecja. Po ciężkich walkach reprezentantom naszego klubu udało się zdobyć następujące medale:
Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz zdobywają II miejsce w Duo Show
Paulina Szumska zdobywa II miejsce w fighting system w kategorii do 55 kg

W maju zawodniczki Martyna Wowra, Wiktoria Lechowicz oraz Paulina Szumska dostają powołanie na Mistrzostwa Europy Seniorów w Ju Jitsu – Bania Luka na tych zawodach zdobywają złoty medal Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w Duo Show, Paulina Szumska VII miejsce Fighting System kat. do 55 kg

Kolejnymi ważnymi zawodami były Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu zawody odbyły się w Rumunii, również na te zawody powołanie dostało pięciu zawodników RKJJS Martyna Wowra, Paulina Szumska, Wiktoria Lechowicz, Kamil Sobaszek oraz Patryk Śleboda po trzech dniach zmagań w formułach walki fighting system ,ne waza, duo system zawodnicy RKJJS zajęli następujące miejsca:
Paulina Szumska 3 miejsce w Ne Waza kat. do 55 kg
Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz 3 miejsce w Duo Show oraz 5 miejsce w Duo System
Paulina Szumska 3 miejsce w Ne Waza kat. do 55 kg
Patryk Śleboda VII miejsce w Ne Waza kat do 66 kg

We wrześniu zawodniczki Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz zostały powołane na zawody międzynarodowe German Open gdzie w kategorii Senior zdobyły 3 miejsce w Duo System.

W październiku dwóch naszych zawodników juniorów młodszych Dawid Mandrela oraz Kacper Wieczorek wzięli udział w Pucharze Świata Kadetów które odbyły się w Czarnogórze. W zawodach tych Dawid Mandrela zajął VII miejsce w kategorii wagowej do 55 kg fighting System a Kacper Wieczorek IX miejsce w Ne Waza kat do 60 kg

I na koniec roku w listopadzie Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz wzięły udział w zawodach Mistrzostwach Świata Seniorów w Ju Jitsu. Zawody odbyły się w Kolumbii . Po trzech dniach zmagań na macie dziewczyny zdobywają 3 miejsce w Duo System, 3 miejsce w Duo Show oraz 2 miejsce w zmaganiach drużynowych.

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze zawody rangi międzynarodowej ale na arenie krajowej nasi zawodnicy zdobyli medale we wszystkich najważniejszych imprezach tj: w Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski Seniorów, Młodzieżowców , Juniorów oraz Juniorów Młodszych oraz Młodzików .
Na wyróżnienie zasługują tacy zawodnicy jak:

Seniorzy: Magdalena Albrecht, Izabela Herdzik, Marcin Piechaczek, Sławomir Rygiel, Ewelina Kaczmarek,

Młodzieżowcy: Martyna Wowra, Paulina Szumska, Wiktoria Lechowicz, Zofia Sitek,

Juniorzy: Patryk Śleboda, Kamil Sobaszek, Wiktoria Sobaszek, Natasza Siódmok. Ksawery Galiński, Wiktoria Rawicka,
Juniorzy Młodsi: Dawid Mandrela, Kacper Wieczorek, Magdalena Wowra, Simona Raczkowska, Kacer Wojciechowski,

Młodziki: Maciej Wowra, Agata Wieczorek, Agnieszka Kapol, Bartek Kozak,

Ponadto Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego w 2017 roku zorganizował zawody które odbyły się w Rybniku tj. Otwarte Mistrzostwa Śląska /OTK w Ju Jitsu w kategorii Junior, Senior. Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu oraz Zawody Realnej Samoobrony . Wszystko to mogło się odbyć dzięki pomocy Miasta Rybnika oraz bardzo dobrej współpracy z Dyrekcja Szkoły Sportowej w Rybniku – byłe Gimnazjum Nr 2 Mistrzostwa Sportowego.

Miłym zaskoczeniem było również dla mnie to że zostałem Trenerem Roku 2016 wybranym przez kapitułe naszego Urzędu Miasta Rybnika oraz Radę Sportu.

Również już drugi rok jesteśmy częścią Unii Ju Jitsu na czele z moim przyjacielem Jarkiem Koch no i oczywiście Leo Neves. Ciesze się ze nasze drogi się spotkał i udało się stworzyć nasz wspólny cel jakim jest rozwój BJJ.
W listopadzie w Rybniku odbyło się seminarium z Leo , myślę ,że osoby które były są bardzo zadowolone.

Ciesze się że nasze założenia treningowe mają przełożenie na wyniki sportowe jest mi niezmiernie miło, że w tych imprezach mogłem brać udział jak Trener Kadry Narodowej Młodzieżowców i Juniorów. I bardzo chciałem podziękować za pomoc Miastu Rybnik.

Dziękuję bardzo moim trenerom i instruktorom tj: Rafałowi Wygonowskiemu, Dorocie Kowalczyk Piotrowi Kamrowskiemu , Magdalenie Albrecht oraz Bartoszewicz Przybylskiemu za kawał dobrej roboty.
Również bardzo chciałem podziękować naszym darczyńcom tj. Ani i Tomkowi Sitek oraz Bogumile Babczyńskiej Kubek i wszystkim osobom z klubu na których zawsze mogę polegać i liczyć.
Myślę, że rok 2018 nie będzie gorszy.
Trener Mariusz Wowra