BJJ

Brazylijskie Jiu Jitsu (BJJ) to stosunkowo młody sport walki, ale bardzo szybko i dynamicznie rozwijający się.Ważną rolę w popularność tego sportu odgrywają udane występy zawodników BJJ w galach MMA (mieszanych sztuk walki).

Brazylijskie Jiu Jitsu wywodzi się z tradycyjnego ju jitsu, judo i zapasów. Powstało w Brazylii za sprawą japońskiego mistrza judo Mitsuyo Maeda. Uczył on członków rodziny Gracie, którzy to rozwijając głównie techniki parterowe i osiągając sukcesy w kolejnych turniejach typu MMA przyczynili się do ekspansji tego sportu na całym świecie.

BJJ polega na nauce technik wykonywanych w stójce, gardzie, z dosiadu, pozycji bocznej i za plecami przeciwnika.

Na treningach ćwiczy się dźwignie, duszenia, przechwyty, obalenia,przetoczenia, wyjścia i przejścia gardy oraz ogólną koordynację ruchową niezbędną dla efektywnego wykonywania w/w technik.

Sportowa walka BJJ polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru. Walkę głównie prowadzi się w parterze dążąc do pozycji dominującej lub techniki kończącej tj.dźwigni lub duszenia. Za każdą technikę przyznawane są punkty, jeżeli przeciwnik nie podda się przed regulaminowym czasem, o wyniku walki decyduje przewaga punktowa.

Trening BJJ angażuje wszystkie grupy mięśniowe, uczy jak efektywnie wykorzystać własne siły i energię. Bogactwo techniczne pozwala uprawiającym ten sport walczyć z różnymi przeciwnikami, niezależnie od wagi, wzrostu, wieku i płci.

Osoby trenujące BJJ ze względu na specyfikę stylu to bardzo zgrana ekipa przyjaciół, z pewnością zarażą Cię pozytywnym podejściem do życia.

JEŚLI POSZUKUJESZ SPORTOWYCH WRAŻEŃ BIORĄC UDZIAŁ W ZAWODACH LUB CHCESZ TYLKO POPRAWIĆ KONDYCJĘ I SYLWETKĘ, DOŁĄCZ DO NAS!