Ju Jitsu

Na świecie oraz w Polsce coraz większą popularność zdobywa Ju Jitsu sportowe (sport walki wywodzący się z Japonii), jak również jego brazylijska odmiana BJJ. Do najbardziej znanych organizacji rozwijających ten sport na skalę światową należy Ju Jitsu International Federation, natomiast w Polsce Polski Związek Ju Jitsu.

W sportowym Ju Jitsu wyróżniamy następujące formy walki:               Fighting, Ne Waza i Duo System

Formuła Fighting przebiega w trzech etapach tzw. fazach

  1. Zawodnicy rozpoczynają walkę od kopnięć i uderzeń (zbliżone do walki w karate).

  2. Po przechwycie rozpoczyna się walka judo, w której dozwolone są rzuty i sprowadzenie do parteru.

  3. Zawodnicy znajdujący się w parterze, dążą do poddania się przeciwnika używając dźwigni na stawy rąk i nóg, duszeń oraz trzymań.Wygrywa ten z walczących który w regulaminowym czasie zdobywa większą ilości punktów za wykonane techniki.Walka może się skończyć także przed czasem, w przypadku, gdy jeden z zawodników uzyska trzy najwyższe noty (tzw.ippon) w trzech fazach.

Formuła Ne Waza to walka bardzo zbliżona do Brazylijskiego Jiu Jitsu (BJJ) przebiega głównie w parterze. Zadaniem zawodnika jest zdobycie pozycji dominującej lub techniki kończącej tj. dźwigni lub duszenia.Za każdą technikę przyznawane są punkty, jeżeli przeciwnik nie podda się przed regulaminowym czasem, o wyniku walki decyduje przewaga punktowa.

Formuła Duo System polega na prezentacji walki symulowanej, podczas której para zawodników pokazuje sposoby obezwładnienia przeciwnika. Broniący używa technik obronnych przed chwytami,uderzeniami, kopnięciami i duszeniem oraz atakami z użyciem broni. Stosowana technika jest dowolnie dobierana przez zawodników. O wygranej parze zawodników decyduje szybkość i skuteczność stosowanych technik.

Trening Ju Jitsu charakteryzuje się całym arsenałem technik jak np:rzuty, kopnięcia i uderzenia, dźwgnie na stawy, duszenia, trzymania, bloki, wiele elementów samoobrony. Techniki te można łączyć w nieskończoną ilość kombinacji przez co trening Ju Jitsu jest bardzo wszechstronny i urozmaicony. Poprzez systematyczne sparingi w stójce i parterze uczeń praktykuje wyuczone wcześniej techniki oraz opanowuje strategie i taktykę walk.

Nasz autorski proces szkoleniowo-wychowawczy, który realizujemy w klubie jest skuteczny czego dowodem są m.in. liczne sukcesy naszych zawodników.

Trenowanie Ju Jitsu nie ogranicza się wyłącznie do kariery sportowej, ale również daje ćwiczącym dalsze możliwości pogłębiania swoich umiejętności, których wymiernym efektem są kolejne stopnie wtajemniczenia (uczniowskie „kyu” i mistrzowski „dan”).

Ju Jitsu, to sztuka życia dzięki której nauczysz się kontrolować swoje ciało, płynnie wykonywać techniki i skutecznie się relaksować.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA TRENINGI JU JITSU, NIE TYLKO Z ZACIĘCIEM ZAWODNICZYM, ALE TAKŻE OSOBY CHCĄCE ĆWICZYĆ REKREACYJNIE BEZ WZGLĘDU NA PŁEĆ,WIEK I PREDYSPOZYCJE.

SATYSFAKCJA GWARANTOWANA!